MNK “Novaki 2” ponovili lanjski uspjeh

U  subotu je završila  5. zimska  malonogometna liga općine Maruševec koja se igrala u organizaciji Društva za sport i rekreaciju Maruševec u školskoj sportskoj dvorani u Maruševcu.  Rezutati razigravanja za poredak bili su slijedeći za 15. mjesto i  Enigma : Ločnjak 7:4, za 13.mjesto Neptun: Biljevec 4:2, za 11.mjesto  Jorgovani : G.S.  3:2 za 9. Čalinec : Cerje 1:7, za 7. mjesto Ladanje : Koretinec 7:5 (regularno 4:4).te za 5.mjesto Gmajna:Novaki 1 3:3 i pobjeda Gmajne 10:9 nakon šesteraca. Prvo malo dvoransko prvenstvo odigrala su djeca u kategorijama   U-8  i U-10 NK“Rudar 47“ i NK“Sračinec“..U prvoj su kategoriji pobjedili domaćini iz Ladanja rezultatom 7:2 a u drugoj gosti iz Sračinca  2:1.Svi mali nogometaši dobili su medalje za sjećanje na  ovo prvo dvoransko prvenstvo koje bi trebalo postati tradicija. Sve utakmice a posebno one malih nogometaša popratio je veliki broj gledalaca, roditelja,djedova  i baka koji su tako mogli vidjeti rezultate ovih dviju nogometnih škola te je tako u potpunosti opravdana odluka organizatora da budu predigra utakmicama koje će odlučivati o najboljima. Utakmica za 3.mjesto između Brodarovca i Druškovca bila je neizvjesna samo prvo poluvrijeme a u drugom su Brodarovčani stavili u višu brzinu i s visokih 7:2 porazili Druškovčane. Finale ovogodišnje zimske lige odigrali su  Kapla i Novaki 2. Iako se utakmica lomila u prvom dijelu Novaki su u nastavku pokazali da su s pravom najbolja ekipa na ovom području te zasluženo pobijedili s 7:2 i potvrdili lanjski naslov prvaka zimske lige općine Maruševec. Prve tri ekipe dobile su pehare koje im je uručio predsjednik Društva za sport i rekreaciju Maruševec Stjepan Peharda dok je četvrto plasirana ekipa dobila loptu.Kroz 6 subota sportska dvorana osnovne škole u Maruševcu bila je gotovo ispunjena gledaocima i zimska liga koja je ušla u svoje peto izdanje pokazala se kao pun pogodak.